Баутиста Агут е първият полуфиналист в Дубай

01-03-2018 16:38 | Станко Димов

Испанецът Роберто Баутиста Агуе е на победа от участие на 14-и финал в кариерата си (7-6 баланс във финали), след като се справи с Борна Чорич – 7:6 (4), 6:4 за час и 43 минути игра на четвъртфиналите в Дубай. Следващият опонент на Баутиста Агут ще бъде определен от двубоя между Мале Джазири от Тунис и гръка Стефанос Циципас.

Поставеният под №3 в схемата Баутиста Агут, който през януари победи Хуан Мартин дел Потро на финала на турнира в Окланд, изоставаше с 1:3 гейма в първия сет. Той обаче успя да върне пробива и в последствие измъкна сета в трайбрек.

През втората част испанецът проби съперника си на 0 при резултат 4:4, след което със сервис на своя страна си подпечата оставането в турнира.

„Мисля, че играх добър тенис. Не е никак лесно да победиш играч като Борна, той е много стабилен. Той вкарваше отлични сервиси, беше агресивен. През целия двубой не ми даде нито миг почивка“, каза още Баутиста Агут.