Серията на Нишикори приключи, ясен е финалът в Ню Йорк


18-02-2018 11:57

Кевин Андерсън и Сам Куери се класираха за финала на дебютното издание на турнира на твърди кортове в Ню Йорк. Представителят на Южна Африка, който е финалист от US Open миналия сезон, се наложи драматично в 3 сета над Кей Нишикори, в отделните части 6:1, 3:6, 7:6 (4).

Благодарение на успеха Андерсън си гарантира завръщане в Топ 10 на ранглистата при следващото ѝ обновяване в понеделник. Освен това снажният тенисист ще се опита да спечели първата си титла от Уинстън-Салем 2015 насам.

„Чувствам се отлично в момента. Страхотно е, че ще се върна в Топ 10 на ранглистата. Бях близо през последните месеци, положих наистина много усилия, за да го направя отново“, коментира щастливият Андерсън.

Въпреки поражението, седмицата беше успешна за Нишикори, който спечели турнира в Мемфис 4 последователни години (2013-2016), преди надпреварата да се премести в Ню Йорк от този сезон.

Вторият финалист е местната надежда Сам Куери. Вторият в схемата се наложи с 6:7 (5), 7:5, 6:3 над Адриан Манарино от Франция. Куери приключи срещата с 21 аса на сметката си и се класира за 18-ия си финал в Тура (10-7).

 

Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!




Коментари
Тенис резултати и статистика
Турнир: Уимбълдън
Категория: Голям Шлем
Място на провеждане: Лондон, Великобритания
Настилка: Тревна
Награден фонд:

Official Website | Livescore
Турнир: Eastbourne Open
Категория: ATP 250
Място на провеждане: Ийстборн, Великобритания
Настилка: Тревна
Награден фонд: €773,465

Official Website | Livescore
Турнир: Mallorca Championships
Категория: ATP 250
Място на провеждане: Майорка, Испания
Настилка: Тревна
Награден фонд: €612,620

Official Website | Livescore
Други новини