Григор пречупи японец на старта

14-02-2018 16:57 | Любомир Тодоров

Любомир Тодоров, пратеник на Tennis24.bg в Ротердам

Вторият поставен в схемата на АТР 500 турнира в Ротердам Григор Димитров се класира за осминафиналите.

При седмото си участие в състезанието българинът преодоля Юичи Сугита от Япония с 6:4, 7:6(5) в зала "Ахой".

Още във втория гейм Димитров имаше точка за пробив в подаването на азиатеца, но не успя. Развръзката настъпи в десетия гейм. След няколко възможности Григор затвори сета с печеливш удар от форхенд. Частта продължи 42 минути.

С двойна грешка Григор допусна да бъде пробит за 1:2 в следващия сет. Той намери начин да върне брейка при 5:5, когато дочака топка в аут на Сугита. Стигна се до тайбрек. В него размяната на половините дойде при резултат 4:2 точки за петия в света Димитров.  При 6:4 той имаше вече два мачбола и реализира втория с мощен сервис.

На трибуните имаше по-малко българи, в сравнение с традиционното в Ротердам. Момче от Русе, което следва в града, обясни, че причината е ранния час и беше убеден, че ако срещата беше във вечерната сесия, е щяло да има доста повече наши сънародници.

КАК СЕ РАЗВИ СРЕЩАТА ГЕЙМ ПО ГЕЙМ

ГАЛЕРИЯ ОТ ДВУБОЯ

На осминафиналите Гришо очаква сърбина Филип Крайинович, срещу когото има три победи от три срещи.