Вавринка тръгна с трисетова победа (снимки)

08-02-2018 21:47 | Любомир Тодоров

Водачът в схемата на турнира Sofia Open Стан Вавринка спечели първата си среща в "Арена Армеец" и е на четвъртфинал.

Швейцарецът се наложи над квалификанта Мартин Клижан от Словакия след обрат с 4:6, 6:2, 6:3 след почти два часа игра.

Левичарят проби за 4:3 и после затвърди. В деветия гейм той имаше сетбол, но Вавринка го спаси. Веднага след това Клижан сервира успешно за сета.

Швейцарецът се пробуди във втория сет и направи брейк за 3:1. В последния гейм Стан поведе с 40:15 и завърши с атрактивен ретур по късия диагонал, за да изравни частите.

В заключителния сет Вавринка доминираше. Той проби и след това затвърди за 4:1. В деветия гейм от 0:30 32-годишният швейцарец стигна до мачбол и го реализира с отличен сервис.

Следващият съперник на Стан е шестият поставен Виктор Троицки. Носителят на три титли от Големия шлем води с 8-0 победи срещу сърбина.