Шампионката спря Шарапова в Китай

05-01-2018 14:03 | Tennis24.bg

Мария Шарапова отпадна на полуфиналите на турнира на твърди кортове в китайския град Шензен с награден фонд 750 хиляди долара.

Бившата водачка в световната ранглиста загуби от защитаващата титлата си и шеста в схемата Катерина Синиакова (Чехия) с 6:2, 3:6, 6:3 след почти два часа игра.

Синиакова доминираше в първия сет, в който взе ранна преднина от 3:1 и не допусна обрат. Във втората част рускинята започна ударно и натрупа аванс от 3:0, който задържа, за да изравни резултата. 47-ата в света чехкиня успя да реализира единствен пробив в шестия гейм на решаващата трета част и стигна до успеха.

Така Синиакова очаква водачката в световната ранглиста Симона Халеп (Румъния), която тя победи през миналия сезон в в турнира по пътя към първата си титла.

В изцяло румънски двубой Халеп отнесе поставената под номер 4 Ирина-Камелия Бегу с 6:1, 6:4 в другия полуфинал.