Британец очаква Григор Димитров на четвъртфиналите

04-01-2018 11:20 | Tennis24.bg

Кайл Едмънд се класира за втора поредна година за четвъртфиналите на турнира на твърди кортове в Бризбейн (Австралия), който е с награден фонд $528 910.

Едмънд пласира 12 аса и спечели срещу шампиона от надпреварата на АТР "Следващата генерация" за 2017 година Хьон Чун (Република Корея) със 7:6 (3), 5:7, 6:4 след 2:38 часа игра.

Така 50-ият в света британец очаква водача в схемата Григор Димитров, който започва защитата на титлата си по-късно днес срещу участващия с "уайлд кард" представител на домакините Джон Милман.

Димитров, който е трети в класацията на АТР в момента, има една победа в един мач срещу Едмънд - със 7:5, 4:6, 6:3 във Вашингтон през миналата година.

Райън Харисън (САЩ), който е партньор на българина на двойки, също достигна до четвъртфиналите на сингъл след успех срещу германския квалификант Яник Ханфман с 6:7(5), 6:4, 6:2.

За място на полуфиналите Харисън ще играе срещу Денис Истомин (Узбекистан), който се справи с Джаред Доналдсън (САЩ) със 7:6(5), 6:2.