Томова срещу финалистка от Ролан Гарос в Дубай

13-12-2017 14:55 | Tennis24.bg

Виктория Томова се класира за четвъртфиналите на турнира на твърди кортове в Дубай, който е с награден фонд $100 000 и гостоприемство.

Първата ракета на България елиминира поставената под №4 Катерина Козлова (Украйна) със 7:6(6), 5:4 и отказване на съперничката.

В първата част двете тенисистки си размениха по четири пробива за да се стигне да тайбрек. В него Томова успя да заличи пасив от 2:5 и 5:6 за да спечели с 8:6 точки за 63 минути игра.

Втората част започна великолепно за Виктория, която поведе с 3:0 след два пробива. Козлова, която е №87 в света успя да изравни резултата до 3:3. Последва размяна на нови пробиви за 5:4 в полза на Томова. При този резултат украинката се предаде и не довърши мача.

За място на полуфиналите Виктория Томова ще играе срещу италианката Сара Ерани, която е бивша финалистка от "Ролан Гарос" (2012).

За класирането си на четвъртфинал Томова заработи 28 точки за световната ранглиста.