Президентът Радев: Един българин показа как с много труд се постига победата
- Шампион! (снимки)
- Григор: Това бяха най-добрите две седмици в живота ми
- Гришо е 22-ият шампион в мастърса
- Шампионът пред Tennis24.bg: Чувствах се малко като в София
- Официално: Григор вече е №3 в света
- Еуфория в Хасково! Кръщават кортовете на Григор Димитров
Президентът на България Румен Радев поздрави най-добрия ни тенисист Григор Димитров за спечелената титла от финалите на АТР в Лондон.
Минути след последната точка в мача с Давид Гофен, Радев честити победата на Григор чрез официалния си профил във Фейсбук.
"Поздравления за големия успех на Григор Димитров - спечелването на Финалния турнир на ATP в Лондон. Един българин показа как с много труд, упоритост, дух и вяра се постига победата", написа държавният глава.
Главният изпълнителен директор на Световната банка Кристалина Георгиева също използва Фейсбук, за да поздрави Григор Димитров за големия успех.
Българинът стана първият дебютант във финалите на АТР от 19 години насам, който си тръгва с трофея.
Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!
Турнир: УимбълдънКатегория: Голям Шлем
Място на провеждане: Лондон, Великобритания
Настилка: Тревна
Награден фонд:
Official Website | Livescore
Турнир: Eastbourne OpenКатегория: ATP 250
Място на провеждане: Ийстборн, Великобритания
Настилка: Тревна
Награден фонд: €773,465
Official Website | Livescore
Категория: ATP 250
Място на провеждане: Майорка, Испания
Настилка: Тревна
Награден фонд: €612,620
Official Website | Livescore
















