Сок отново спря Чилич

14-11-2017 19:11 | Любомир Тодоров

Любомир Тодоров, пратеник на Tennis24.bg в Лондон

Джак Сок спечели първа победа на финалите на АТР в Лондон.

Американецът надигра Марин Чилич от Хърватия с 5:7, 6:2, 7:6(4) след два часа и половина игра в двубоя от група "Борис Бекер". Така вече има три победи от три мача срещу този съперник.

Двамата си размениха по един сет. В първия Чилич направи важен пробив в 12-ия гейм. В следващия Сок започна с брейк и направи още един за 4:1.

В заключителната част Чилич дръпна с пробив и поведе с 3:0, но Сок бързо го върна при 2:3. Стигна се до тайбрек. Размяната на половине дойде при 4:2 точки за хърватина. След това обаче тенисистът от Канзас влезе в серия, спечели следващите пет разигравания, а с това и мача.

Успехът запазва шансовете за класиране на полуфинал 25-годишния янки. В третия мач в четвъртък Джак се изправя срещу Александър Зверев. Чилич с две загуби има само теоретически шансове да продължи. Той ще играе срещу Роджър Федерер.

Снимка: LAP.bg