Беларус и САЩ си размениха по победа

11-11-2017 17:50 | Станко Димов

Отборите на Беларус и САЩ си размениха по една победа след съботните срещи на сингъл от финала на „Фед Къп“ в Минск. Гостите откриха резултата след успеха на първата им ракета Коко Вандевеге с 2:0 сета над Аляксандра Саснович, в отделните части 6:4, 6:4.

„Това ми е работата. Аз съм най-високопоставената тенисистка в нашия отбор и можете да видите резултата на таблото. И в двата сета започнах по перфектен начин – с ранни пробиви, но не ми беше никак лесно да затворя двубоя. Аляксандра беше изключително мотивирана и днес игра много силно“, коментира след срещата Вандвеге.

Във втория двубой на сингъл Арина Сабаленка пречупи в 3 сета шампионката от US Open Слоун Стивънс, в отделните части 6:3, 3:6, 6:4. Третият сет стартира с 6 последователни пробива за 3:3. В десетия гейм Сабаленка се нуждаеше от 4 мачбола и с нов брейк изравни резултата в дуела.

В неделя ще се изиграят нови два мача на сингъл, а при необходимост ще се проведе и пети решителен дуел на двойки.