Ясни са полуфиналите в Милано

10-11-2017 10:40 | Tennis24.bg

Хьон Чун от Южна Корея оглави група А на турнира на АТР "Следваща генерация", след като постигна трета поредна победа. Турнирът е с награден фонд 1,275 милиона долара и полуфиналистите вече са определени.

Хьон Чун се наложи след битка малко над 2 часа срещу италианския квалификант Джанлуиджи Куидзи с 1:4, 4:1, 4:2, 3:4 (6), 4:3 (3).

В директна битка за 2-ото място в група А Андрей Рубльов победи канадеца Денис Шаповалов за 2 часа и 5 минути с резултат 4:1, 3:4 (8), 4:3 (2), 0:4, 4:3 (3). Така Рубльов, който е номер 1 в схемата на турнира, зае втората квота за полуфиналите.

"Следващата генерация" се провежда по нов формат и в него участват седемте най-добри тенисисти до 21 години в ранглистата на АТР, както и шампионът на Италия в тази възрастова група.

"Трябва да си на 100 процента концентриран от самото начало на мача, защото ако си помислиш, че си спечелил, само в рамките на две минути всичко може да отиде "по дяволите", заяви Рубльов, попитан как би коментирал новия формат на турнира.

В група В друг руснак - Даниил Медведев, победи вече отпадналия американец Джаред Доналдсън с 3:4 (3), 4:2, 4:3 (1), 4:0 и записа втора победа в потока.

В другата среща от тази група Борна Чорич (Хърватия) се наложи над Карен Хачанов (Русия) с 3:4 (3), 2:4, 4:2, 4:0, 4:2. Така Чорич постигна трета победа и оглави групата.

При това положение днес на полуфиналите Чун Хьон ще играе с Медведев, а Борна Чорич среща Рубльов.