Гофен на победа от финалите в Лондон

02-11-2017 09:01 | Любомир Тодоров

Поставеният под №7 на Мастърс 1000 турнира в Париж Давид Гофен записа победа в късния мач и е само на един успех от класиране за финалите в Лондон от 12 ноември.

Белгиецът се наложи над френския левичар Адриан Манарино с 6:2, 2:6, 6:3. В заключителния сет той направи решаващия пробив за 3:1 и не допусна да бъде застигнат.

В следващия кръг днес Гофен ще играе отново с тенисист на домакините. Това е Жулиен Бенето, който отстрани сънародника си Жо-Вилфред Цонга с 2:6, 7:6(4), 6:2.

При класиране на четвъртфинал Давид ще си осигури предсрочно място в зала "О2 Арина" за втора поредна година. Миналата финалистът от София участва като резерва и изигра един мач - загуба от Новак Джокович.

В друг късен двубой Роберто Баутиста Агут от Испания победи французина Жереми Шарди с 6:4, 6:1.