Финландка спря Шиникова

21-10-2017 18:26 | Tennis24.bg

Изабелла Шиникова загуби на полуфинал на турнира на червени кортове в Хамамет (Тунис) с награден фонд 15 хиляди долара. Поставената под номер 1 Шиникова отстъпи пред Миа Еклунд (Финландия) с 2:6, 4:6 за 1 час и 32 минути.

25-годишната софиянка реализира само една от седем възможности за пробив при сервиз своята противничка, която е поставена под номер 6. Шиникова показа характер във втория сет, когато навакса изоставане и докара резултата до 4:4 гейма. След това обаче допусна пробив, а при подаването на Еклунд пропиля няколко възможности да изравни резултата.

Българката заработи 4 точки за световната ранглиста и 734 долара. Шиникова записа 16 победи в последните си 19 мача на ниво ITF. От края на септември насам тя достигна до финалите на предишните три турнира в Хамамет, като успя да спечели втория от тях.