Шарапова отпадна на старта в Москва

17-10-2017 17:15 | Любомир Тодоров

Надеждата на Мария Шарапова за втора поредна титла беше убита още в първия кръг на турнира в Москва от категория Премиер.

Магдалена Рибарикова от Словакия победи получилата "уайлд кард" рускиня със 7:6(3), 6:4 след близо два часа игра.

В първата част словачката проби за 6:5, но Шарапова върна брейка на 15. В тайбрека Маша поведе с 2:0 точки, но загуби седем от следващите осем разигравания.

В края на втората част първо бившата номер едно имаше две точки за пробив в деветия гейм, а след това Рибарикова стигна до мачбол при сервик на рускинята и го реализира незабавно.

Следващата съперничка на Магдалена е Ализе Корне от Франция.

За радост на домакините те ще имат поне една представителка на четвъртфиналите. Това стана факт, след като 20-годишната тенисистката от Волгоград Наталия Вихлянцева победи с 6:3, 6:1 Кая Канепи от Естония.

На осминафиналите Вихлянцева излиза срещу третата поставена Елена Веснина.