Чилич и Дел Потро записаха двусетови успехи

10-10-2017 17:43 | Любомир Тодоров

Четвъртият поставен Марин Чилич и Хуан Мартин дел Потро спечелиха днешните си двубои на Мастърс 1000 турнира в Шанхай.

Хърватинът се наложи с 6:3, 7:6(5) над британеца Кайл Едмънд след 99 минути игра и е вече в третия кръг.

В първия сет Чилич започна и завърши с пробиви. В следващия обаче Едмънд на позволи да бъде отново пробит и се стигна до равностоен тайбрек, в който Марин направи минибрейк за 6:5 и тутакси реализира мачбола на свой сервис.

След като вчера Дел Потро трудно надделя в три сета срещу Басилашвили, днес поставеният под №16 аржентинец беше категоричен срещу прогресиращия младок Андрей Рубльов. Кулата от Тандил се наложи с 6:3, 6:4 над 19-годишния руснак.

Южноамериканецът не даде на съперника да стигне до точка за пробив, а сам реализира по един брейкпойнт във всеки сет. Хуан Мартин завърши с 14 аса.

В трети кръг Дел Потро очаква победителя от двубоя между №3 Александер Зверев и Аляз Бедене.