Български финал в Лас Вегас

17-09-2017 09:02 | Любомир Тодоров

Изцяло български финал ще има на турнира в Лас Вегас, щата Невада, който е с награден фонд 60 000 долара. В него ще се срещнат Сесил Каратанчева и Елица Костова.

Седмата поставена Каратанчева победи мексиканката Рената Сарасуа след обрат с 4:6, 6:4, 7:5 след три часа и десет минути игра.

В решаващия трети сет Сесил сервираше за мача при 5:4, но съперничката ѝ върна пробива. Това не смути 28-годишната софиянка и тя веднага след това направи нов брейк и после затвори двубоя. Като цяло българката направи 10 пробива от 13 възможности, а допусна девет от 16. Тя записа и осем двойни грешки.

В другия полуфинал осмата в схемата Костова се наложи със 7:5, 6:4 над №4 Анна-Каролина Шмиедлова от Чехия в двучасов мач.

Във втория сет 27-годишната Елица направи обрат от 0:2 до 4:2 гейма и до края не позволи да бъде застигната. Тя реализира седем пробива, а допусна пет.

Каратанчева води с 2-1 победи срещу Костова. За последно те играха на четвъртфинал на турнир във Варшава тази година, когато Сесил спечели с 5:7, 6:2, 6:4.