Цонга и Сьодерлинг продължават без грешка

12-02-2011 17:29 | Николай Драгиев

Жо-Вилфред Цонга стана първият финалист на "Мастърс 500" в Ротердам. Французинът, който в първи кръг на надпреварата, победи Григор Димитров, се справи в два сета и с Иван Любичич - 6:4, 7:6.

Двубоят продължи 96 минути и очаквано предложи само три пробива. Любичич загуби първия сет, но във втория дръпна с 4:1. Вместо да изравни резултата в отделните части, той позволи на Цонга да стигне до тайбрек. В него французинът се наложи с 8:6 точки.

От своя страна Цонга ще може да се бори за своята шеста титла в кариерата. Той не е печелил от октомври 2009 г, когато триумфира в Токио.

"Сервисът бе голямото ми предимство днес. Не е лесно да играеш с Иван, тъй като няма как да влезеш в ритъм с неговия стил на игра. Финалът със сигурност ще бъде много оспорван, с който и да играя," коментира Цонга.

Цонга ще играе във финала с миналогодишния шампион Робин Сьодерлинг. Шведът победи доста леко със 7:5, 6:4 Виктор Троицки.

В сблъсъците между Сьодерлинг и Цонга, световният номер 4 води с 3:0 победи.