Мария Мицова ще спори за титлата

02-09-2017 18:53 | Любомир Тодоров

Втората поставена в схемата на турнира по бадминтон в Ливадия, Гърция, Мария Мицова се класира за финала в неделя и ще защитава трофея си от 2016 година.

Левичарката от Русе победи в оспорван двубой бившата състезателка от Топ 50 Сорая де Фиш Айберген (Холандия) с 21:18, 11:21, 21:18 за един час и девет минути игра.

За титлата 76-ата в света Мицова ще спори с четвъртата в схемата и 118-а в ранглистата Неслихан Игит от Турция. Мария е загубила и двете срещи с нея, но те са били доста отдавна - през 2013 и 2014 година.

При двойки мъже и двата български дуета загубиха мачовете си. Вторите поставени Даниел Николов и Иван Русев не успяха да защитят титлата от миналата година и отстъпиха на датчаните Каспер Антонсен и Никлас Нор с 19:21, 21:18, 12:21.

Третите Пейо Бойчинов и Иван Панев загубиха с 16:21, 23:21, 15:21 срещу водачите Хенри Аамио и Лика Хейно от Финландия.