Раонич срещу Беранкис на четвъртфинал в Сан Хосе

10-02-2011 10:59 | Станко Димов

Състезаващият се за Канада Милош Раонич продължава да впечатлява с формата си от началото на сезона. Рано тази сутрин младокът победи с 6:2, 7:6 бившия номер 4 в света Джеймс Блейк от САЩ.

Двамата се изправиха на турнира SAP Open в Сан Хосе, а благодарение на успеха Раонич си гарантира място на 1/4-финал.

"Играя добре, играя стабилно и правя нещата точно както трябва. Сервисът ми попадаше в целта, което допълнително прави задачата ми по-лека", сподели Раонич.

Следващият съперник на 20-годишния Раонич, ще бъде друг млад талант - Ричард Беранкис. Литовецът също взе скалпа на местна надежда - 6:4, 5:7, 7:5 над Доналд Йънг. Двубоят продължи 2 часа и 23 минути, а в третия сет Йънг сервираше за мача, но се пропука и допусна пълен обрат.

Така за място на полуфинал ще спорят вторият и третият най-млад играч в топ 100. Първият разбира се е Григор Димитров. "Растяхме заедно, познаваме отлично играта си. Наскоро тренирахме няколко пъти един срещу друг. Очаквам с нетърпение мача," коментира Раонич.

С очаквано лесна победа защитата на титлата си от миналата година започна Фернандо Вердаско. Испанецът се наложи с 6:3, 6:2 над Раджив Рам. Поставеният под номер в схемата Гаел Монфис пък победи със същия резултат Брадли Клан.

Въпреки обещанията за тежък мач, местния талант така и не успя да затрудни по-сериозно тъмнокожия французин.