Григор с първа победа на двойки за сезона
Григор Димитров и партньорът му на двойки Хуан Мартин дел Потро от Аржентина записаха победа в "Мастърс 1000" турнира в Монреал. За първата ни ракета това беше първи успех за сезона при дуетите.
Те се наложиха над Райън Харисън (Съединени щати) и Майкъл Винъс (Нова Залендия) с 6:3, 6:2.
В първата част българинът и аржентинецът бяха пробити за 2:3. Но след това спечелиха четири поредни гейма и с това сета.
Във втория интрига нямаше Димитров и Дел Потро поведоха с 4:1 и завършиха мача с нов пробив.
На осминафинал те очакват четвъртите поставени американци Боб и Майк Брайън.
В сряда Григор започва участието си и на единично. Седмият поставен ще играе срещу Миша Зверев от Германия.
Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!
Турнир: УимбълдънКатегория: Голям Шлем
Място на провеждане: Лондон, Великобритания
Настилка: Тревна
Награден фонд:
Official Website | Livescore
Турнир: Eastbourne OpenКатегория: ATP 250
Място на провеждане: Ийстборн, Великобритания
Настилка: Тревна
Награден фонд: €773,465
Official Website | Livescore
Категория: ATP 250
Място на провеждане: Майорка, Испания
Настилка: Тревна
Награден фонд: €612,620
Official Website | Livescore
















