Мексикански дубъл за Куери

06-08-2017 08:27 | Любомир Тодоров

Американецът Сам Куери спечели титлата на турнира в Лос Кабос на твърди кортове. Така той вдигна втори трофей този сезон като първият беше отново на мексиканска земя в Акапулко.

На финала вторият поставен янки се наложи над Танаси Кокинакис от Австралия с 6:3, 3:6, 6:2 след час и 46 минути игра.

В първия сет Куери проби за 3:1, а в шестия гейм Кокинакис спаси шест точки за нов брейк. 29-годишният Сам уверено спечели частта. Във втората 8 години по-младият Танаси на свой ред проби за 3:1, за да изравни сетовете.

В заключителната част Куери беше по-стабилният и поведе с 3:0. Австралиецът, подкрепян и от публиката, имаше шанс да върне пробива в седмия гейм, когато стигна до две възможности, но съперникът му не позволи това да се случи. В следващия гейм Сам реализира втория си мачбол.

Американецът приключи с 15 аса и две двойни грешки. Той вкара 57 процента първи сервис и спечели 87 процента от точките при неговото разиграване. Кокинакис постигна 11 директни точки от сервис, но направи и девет двойни грешки.