Керемедчиев и Шаламанова спечелиха държавния турнир до 18 години

05-08-2017 14:56 | Tennis24.bg

Ивайло Керемедчиев и Даря Шаламанова спечелиха титлите на Държавния турнир по тенис за юноши и девойките до 18 години на СК „Дема“, валиден за националната ранглиста. Състезанието, което предхожда международния турнир на „Дема“ в тази възрастова група от календара на ITF, предложи изключително оспорвани и интересни мачове, особено при юношите.

Кулминацията бе във финала, в който Ивайло Керемедчиев („Дема“ София) победи Мартин Илиев („Барс“ Велико Търново) с 6:7(4) 7:6(5) 6:4 след повече от три часа и половина игра и след спасени два мачбола във втория сет. До полуфиналите достигнаха Симеон Костов („Авеню“ Бургас) и Владислав Каражов („Левски“ София).

При девойките Даря Шаламанова („Авеню“) победи убедително в мача за титлата Цвети Йотова („Дема“) с 6:0 6:2.

Шампиони на двойки при юношите станаха Йоан Гърбачков („Локомотив“ Пловдив) и Христо Валеов („Бароко Спорт“ София) след 6:1 6:7(4) 10:5 срещу Венци Иванов („Левски“) и Юри Хачатрян („Дема“). При девойките триумфираха 15-годишните Симона Иванова („Супер Спорт“ Варна) и Анита Иванова („Нова Загора“) с 6:4 7:5 срещу Александрина Илиева („Славия Бомел 9“ София) и Беатрис Спасова.

Освен традиционните купи и медали, призьорите получиха и предметни награди от Милки Груп, спонсор от СК „Дема“. За добрата организация на турнира допринесоха и партньорите на домакините Гаранти Коза, Виваком, Евроинс, Балдаран, Algida, Ролман.

Шампионите на сингъл от държавния турнир Ивайло Керемедчиев и Даря Шаламанова ще участват с „уайлд кард“ в основната схема на започващия днес международен турнир за юноши и девойки до 18 години на СК „Дема“ от календара на ITF.

В основната схема при юношите са още Самуил Конов, Йоан Георгиев и Антъни Генов при юношите, Розалина Юсева, Елена Тренчева, Цвети Йотова, Мелади Тодорова и Христина Нишева при девойките, а в квалификациите играят още 36 българи. Състезатели от общо 18 страни от 3 континента ще участват в турнира „Дема Къп“.