Кузманов и Донски започнаха с победи в Истанбул

12-07-2017 14:54 | Tennis24.bg

Димитър Кузманов и Александър Донски се класираха за втория кръг на турнира на клей в Истанбул (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара. Кузманов се наложи над друг българин Пламен Мулушев с 6:3, 6:0 за 57 минути. Във втория кръг поставеният под №2 Кузманов ще играе срещу Николо Турчети от (Италия).

Александър Донски, който премина през квалификациите, се наложи с 6:2, 6:2 над представителя на домакините Ертурк Чем за 91 минути. Донски успя да постигне пет пробива в сервиса на противника и допусна само един на свое подаване. Във втория кръг Донски ще играе срещу Грег Полмънс от (Австралия).

Друг българин Васко Младенов загуби с 5:7, 3:6 от Данте Дженаро от (Австралия). Младенов имаше преднина от 5:3 в първата част, но загуби четири поредни гейма. Втората част бе решена от един пробив при резултат 2:3.