Квитова започна атаката към трета титла с чист успех

03-07-2017 20:01 | Станко Димов

Двукратната шампионка Петра Квитова се завърна победоносно на Уимбълдън. Чехкинята победи с 6:3, 6:4 Юхана Ларшон и след малко повече от час игра.

Още в първия гейм Квитова допусна пробив, но след това загуби само още два гейма до края на сета. През втората част отново имаше размяна на пробиви, но Квитова излезе победител сред решаващ брейк в деветия гейм, след което реализира втория си мачбол.

За Квитова това е едва трети турнир за сезона. През декември миналата година тенисистката беше нападаната и намушкана с нож в дома си, в резултат на което близо половин година бе извън игра.

Чехкинята направи отлична подготовка за Уимбълдън, като успя да спечели надпреварата на тревни кортове в Бирмингам.

Във втория кръг победителката от 2011 и 2014 ще срещне Мадисън Бренгъл (САЩ) или Ришел Хогенкамп (Холандия).