Люксембург - България 2:1

03-02-2011 19:42 | Николай Драгиев

Отборът на Люксембург стигна до крайния успех срещу България след 2:1 победи в днешната битка между двата тима. 137-ата в света Манди Минела победи с 6:4, 6:4 Цветана Пиронкова и по този начин донесе успеха на своя тим. Преди това Ан Кремер се наложи също с 2:0 сета над Диа Евтимова.

Проблем с дясната китка и лявото бедро допълнително усложниха ситуацията пред Цветана Пиронкова в навечерието на решителния двубой. Така тя за втори път не успя да се противопостави на Минела, която я победи с 6:4, 6:0 и на US Open 2010.

Първият сет бе равностоен, но в крайна сметка Минела наложи волята си с 6:4.

Пиронкова опита да обърне нещата и водеше с 4:3 във втория сет, но оттам нататък силите й не стигнаха за нищо повече.

По информация на Гонг от българския щаб са имали претенции спрямо отсъжданията в срещата.

По-късно Пиронкова и Малеева спечелиха за втори път мач на двойки и направиха резултата по-почетен. Те победиха с 6:2, 7:5 Ан Кремер и Клодин Шоу.

В българската група "В" са още отборите на Полша и Израел. Останалият на четвърто място ще играе бараж за оставане в група I на зона "Европа/Африка", а победителят ще има възможност да се изкачи по-напред по стълбицата.

В петък нашият отбор ще играе срещу домакините от Израел, които са водени от Шахар Пеер.