Бертенс срещу квалификантка на финала

26-05-2017 18:34 | Любомир Тодоров

За втора поредна година холандката Кики Бертенс ще играе на финала на турнира на клей в Нюрнберг.

Водачката в схемата и шампионка от 2016-а ще спори за трофея с квалификатката от Чехия Барбора Крейчикова. Миналата година Кики спечели купата, след като тръгна от пресявките.

Бертенс отстрани Мисаки Дои от Япония след 6:2, 0:1 и отказ на съперничката й. Мачът продължи 53 минути. Така 25-годишната полуфиналистка от "Ролан Гарос" стигна до мача за титлата без загубен сет.

Крейчикова, която е №254 в света, спря Сорана Кърстя, за която това беше втори мач за деня след доиграването с Путинцева. Чехкинята губеше със сет и 1:4, но след това спечели оставащите 11 гейма в двубоя.

За 21-годишната тенисистка от Бърно това е първи финал в състезание на WTA. Барбора и Кики да си разменили по една победа през 2015 година.