Вавринка продължава след 38 минути

24-05-2017 21:11 | Любомир Тодоров

Защитаващият титлата си на турнира в Женева на клей Стан Вавринка стигна бързо до четвъртфинал.

Водачът в схемата от Швейцария се наложи след 38 минути игра срещу Роджерио Дутра Силва, който се отказа при 5:2 за Стан заради контузия. Бразилецът започна добре мача и в откриващия гейм имаше две точки за пробив, но не успя. След като получи травма, той беше пробит в шестия гейм и след като Вавринка спечели следващия хвърли кърпата.

Следващият опонент на третия в света тенисист от Лозана е поставеният под №6 Сам Куери. Големият янки надделя над Франко Скугор от Хърватия с 6:2, 6:3.

Стан води с 4-1 победи срещу Куери, но последната им среща е била през 2014 година и те никога не са играли на червени кортове.