Дел Потро започна с труден успех в Лион

23-05-2017 18:50 | Любомир Тодоров

Шестият поставен Хуан Мартин дел Потро записа победа в първия си двубой на турнира на клей в Лион.

Аржентинецът се наложи над "щастливия губещ" Кантен Али от Франция със 7:5, 6:4 след 98 минути игра.

В първата част Али имаше три поредни точки за пробив за 2:0, но Делпо се измъкна, благодарение на отличния си сервис. Опитният южноамериканец нанесе своя удар в 11-ия гейм, когато направи брейк на нула и после затвори частта. В следващата 20-годишният французин поведе с 3:0, но Дел Потро върна пробива при 2:3, а после взе и заключителните три гейма в двубоя.

Южноамериканецът постигна 6 аса, точно два пъти по-малко от директните точки от сервис на неговия съперник.

Следващият съперник на бившия №4 в света ще бъде квалификантът Гащао Елиаш от Португалия. При успех на четвъртфинал Хуан Мартин евентуално ще се изправи срещу водача в схемата Милош Раонич от Канада.

В друг двубой четвъртият в схемата Ник Кириос допусна изненадваща загуба. Австралиецът отстъпи на квалификанта Николас Кикер (Аржентина), отстранил Александър Лазов, след 6:2, 4:6, 2:6.