Халеп отново на финал в Мадрид

12-05-2017 16:55 | Любомир Тодоров

Третата поставена Симона Халеп ще защитава титлата си на финала на турнира в Мадрид от най-високата категория "Премиер задължителен".

Румънката се справи с Анастасия Севастова от Латвия с 6:2, 6:3 след час и 15 минути игра на централния корт "Маноло Сантана".

Халеп направи серии и в двата сета. В първия след 2:2 тя спечели оставащите четири гейма, за да вземе частта. Във втората Севастова поведе с 3:0, но последваха шест поредни игри за тенисистката от и всичко приключи.

Симона направи общо четири пробива в мача, а допусна един. Румънката поведе в единоборството с латвийката с 4-3. Миналата година на финала в Букурещ Халеп я разгроми с 6:0, 6:0 на финала в Букурещ, а през тази година спечели на четвъртфинала в Щутгарт с 6:3, 6:1.

На финала 25-годишната шампионка очаква спечелилата срещата между №8 Светлана Кузнецова и №14 Кристина Младенович.