Саша Зверев дебютира с победа в Мадрид

10-05-2017 07:43 | Любомир Тодоров

Германецът Александър Зверев записа победа в своя дебют на "Мастърс 1000" турнира в Мадрид.

В мач от първия кръг 20-годишният Саша се наложи снощи над участващия за 15-и пореден път Фернандо Вердаско със 7:5, 6:3 на централния корт "Маноло Сантана" в "Ла Каха Махика".

Зверев постигна четири пробива и допусна два. Двуметровият хамбургчанин реши първия сет с брейк в 12-ия гейм, а във втори проби за 3:1 и не позволи да бъде настигнат от испанския левичар. Саша наниза 7 аса и направи общо 16 печеливши удари.

Германецът удължи серията си на клей на 5 поредни победи, след като спечели турнира в Мюнхен и стана един от петимата тенисисти с повече от една титла през сезона. Останалите са Роджър Федерер с 3 трофея и Григор Димитров, Рафаел Надал и Джак Сок.

Във втори кръг Зверев се изправя срещу №7 в схемата Марин Чилич от Хърватия.

Осмият поставен Доминик Тийм се справи за час и 15 минути с "щастливия губещ" Джаред Доналдсън, като спечели с 6:3, 6:4. Това беше 23-а победа за сезона на австриеца при 10 загуби.

Тийм очаква в трети кръг №12 Григор Димитров или Иво Карлович, които закриват програмата тази вечер.