Чилич триумфира с титла №17 в Истанбул

07-05-2017 19:14 | Николай Драганов

Световният №8 Марин Чилич триумфира с титлата в турнира от сериите ATP 250 в Истанбул след победа с 7:6(3), 6:3 над Милош Раонич.

Това е титла №17 в кариерата на Чилич, първа за 2017 година и едва втора на клей след успеха през 2012 година в Умаг.

Раонич пък пропуска втора възможност през сезона, като преди няколко месеца не успя да излезе заради травма за своя финален двубой в Делрей Бийч.

Днешният успех е втори за Чилич в три мача срещу Раонич. Канадецът спечели първия сблъсък помежду им във Валенсия през 2011 година, но загуби през 2013 в Индиън Уелс и днес.

Първата част прочете много равностойно, като единствените точки за пробив бяха спасени от двамата в третия и четвъртия гейм. Стигна се до тайбрек, който започна с пет поредни загубени точки от сервиращия. Чилич първи взе двете си подавания за 5:2, а малко по-късно затвори сета.

Един пробив в четвъртия гейм реши втория сет и съответно мача. Раонич можеше да върне пробива още в петия гейм, но пропиля четири точки за пробив, а до края хърватинът не допусна нови колебания.