Обрат за Шарапова в първия ѝ мач в Мадрид

Свързани новини
07-05-2017 17:01 | Tennis24.bg

Златка Замова, кореспондент на Tennis24.bg в Мадрид

Мария Шарапова започна с победа участието си на силния турнир на червени кортове в Мадрид. В двубой от първи кръг рускинята се наложи с 4:6, 6:4, 6:0 над 17-ата в схемата Миряна Лучич-Барони от Хърватия.

За шампионката от 2014-а година това бе едва втори турнир за сезона, след като преди дни стигна до полуфинал в Щутгарт. От своя страна Лучич-Барони се радва на страхотна година, след като достигна до полуфинал на Australian Open и четвъртфинал в Маями.

Хърватската тенисистка пласира 15 печеливши удара и спечели първия сет. В началото на втората част Шарапова оцеля в 17-минутен гейм, след което успя да изравни резултата. Във финалния сет Маша нямаше конкуренция и вдигна победоносно ръце след часа и 12 минути игра.

Мария Шарапова приключи двубоя с 16 уинъра и 10 непредизвикани грешки. При Лучич-Барони тези показатели са 41 лъм 34.

Във втори кръг носителката на 5 титли от Големия шлем ще премери сили с Южени Бушар.