Поредно разочарование за Цвети Пиронкова

05-05-2017 16:34 | Tennis24.bg

Златка Замова, кореспондент на Tennis24.bg в Мадрид

Черната серия на Цветана Пиронкова продължава. Най-добрата българска тенисистка отпадна на старта на квалификациите на турнира на червени кортове в Мадрид, след като претърпя загуба с 0:2 сета от Екатерина Александрова (Русия), в отделните части 2:6, 5:7. Срещата продължи 85 минути, след които пловдивчанката загуби надежди да се добере до основната схема в испанската столица.

Мачът започна обещаващо за Пиронкова, която осъществи пробив в първия гейм. Александрова обаче спечели 6 от следващите 7 гейма и заслужено откри резултата в мача – 6:2. През втората част Цвети отговори подобаващо и в един момент водеше с 4:2, но допусна изравняване за 4:4, а след това с късен брейк позволи на рускинята, №89 в ранглистата на WTA, да приключи двубоя в два сета.

Срещата се игра пред около 30-40 души публика, сред които и няколко българи, които бяха разваля два родни трибагреника.

Загубата на Пиронкова означава, че Григор Димитров и този сезон ще бъде единственият българин, който ще участва в основната схема в Мадрид.

Пиронкова пък продължава да няма победа в основна схема на турнир от WTA от началото на януари.