Германка спечели титлата в Щутгарт

30-04-2017 19:04 | Станко Димов

Германката Лаура Зигемунд спечели титлата от домашния турнир на червени кортове в зала в Щутгарт. На финала участващата с „уайлд кард” представителка на домакините надви с 6:1, 2:6, 7:6 (5) Кристина Младенович (Франция).

Зигемунд приключи двубоя с 31 печеливши удара при 29 непредизвикани грешки. От своя страна Младенович се отчете с 30 уинъра при 32 грешки.

По пътя към трофея Лаура Зигемунд надви последователно Жанг Шуай, Светлана Кузнецова, Каролина Плишкова, Симона Халеп и Кристина Младенович.

Зигемунд дебютира на финал в Щутгарт преди 12 месеца, когато започна надпреварата от квалификациите. Този сезон германката направи още една крачка и вдигна трофея.

Представителката на домакините започна много силно финала и взе първата част след 29 минути, печелейки два пъти повече точки от Младенович. Във втория сет обаче Младенович се съвзе и поведе с 4:1 гейма, след което успя с лекота да изравни резултата и да прати изхода на двубоя във финална част.

В нея Зигемунд сервира за титлата в десетия гейм, а два по-късно сервира за оставане в турнира. В тайберак Зигемунд изоставаше с 1:4 точки, но спечели 6 от следващите 7 разигравания и триумфира с трофея.

Успехът на германката ще я върне в Топ 30 на ранглистата при нейното обновяване в понеделник.