Рафа развали празника на Саша

20-04-2017 18:12 | Любомир Тодоров

Деветкратният победител в турнира от "Мастърс 1000" Рафаел Надал се класира с лекота на четвъртфинал.

Четвъртият поставен испанец победи с 6:1, 6:1 за 68 минути №14 в схемата Александер Зверев от Германия на връх 20-ия му рожден ден. Това беше успех №60 за Надал в Княжеството.

Първият сет продължи само 29 минути. Рафа беше безпощаден в него. Той проби подаването на Саша на два пъти и след 1:1 спечели пет поредни гейма.

И във втората част Зверев беше само телом на корта, а Надал продължи да играе безгрешно. Най-сетне германецът прекъсна негативната серия от девет поредни загубени гейма, като спечели подаването си за 1:4 с втория си ас в срещата. Рафа приключи двубоя при третия си мачбол в седмия гейм, когато съперникът му направи двойна грешка.

Левичарят от Манакор завърши срещата с вкарани 57 процента първи сервис, но спечели по 80 процента от точките при разиграване на първо и второ подаване.

Следващия съперник на защитаващия титлата си Надал е Диего Шварцман. Аржентинецът се разправи с 6:3, 6:0 с отстранилия Григор Димитров германски квалификант Ян-Ленард Щруф.