Джокович се завърна с трисетова победа (обновена)

07-04-2017 18:29 | Любомир Тодоров

Световният №2 Новак Джокович донесе първата победа на Сърбия на четвъртфинала от Световната група на Купа "Дейвис"  срещу Испания в Белград.

Подкрепян мощно от публиката в зала "Александър Николич" Ноле се наложи над Алберт Рамос-Виньолас с 6:3, 6:4, 6:2 след час и 55 минути игра. Сърбинът не беше играл от 16 март, когато загуби от Ник Кириос в Индиън Уелс.

Джокович постигна 4 пробива в мача, а сам неутрализира единствения брейк пойнт на съперника. Първата ракета на домакините наниза 10 аса и направи общо 26 печеливши удари при 28 непредизвикани грешки.

"Много съм щастлив от начина, по който сервирах днес. Подаването ми работеше много добре, спечелих доста директни точки, което в такива мачове е важно. Радвам се, че играя за моята родина и донесох първата победа", заяви Новак след срещата.

Във втория сингъл Виктор Троицки спечели с 6:3, 6:4, 6:3 срещу Пабло Кареньо Буста и Сърбия поведе с 2-0..

В Руан Франция също взе аванс от 2-0 срещу гостите от Великобритания. Люка Пуй победи със 7:5, 7:6(6), 6:3 Кайл Едмънд. След това Жереми Шарди се наложи над Дан Евънс с 6:2, 6:3, 6:3.

Белгия също взе две победи срещу гостите от Италия в Шарлероа. Стив Дарси се наложи над Паоло Лоренци с 6:7, 6:1, 6:1, 7:6. Във втория мач Давид Гофен спечели с 6:4, 6:3, 6:3 срещу Андреас Сепи.