Кириос и Гофен с чисти победи в Маями

26-03-2017 09:46 | Станко Димов

Ник Кириос продължава с отличното си представяне от началото на сезона и се класира за III кръг на „Мастърс 1000” турнира в Маями, след като победи с 6:4, 6:3 Дамир Джумхур.

12-ият в схемата австралиец изоставаше с 0:3 гейма в първия сет, при това с два пробива, но взе 6 от следващите 7 гейма и си гарантира сета. Във втората част Кириос поведе с 3:0 гейма и до края на мача не изпусна водачеството, гарантирайки си успеха за 63 минути.

Кириос, №16 в ранглистата в ранглистата, вече има 11 победи и 3 загуби от началото на сезона. Той има на сметката си четвъртфинал в Индиън Уелс, където по пътя си победи Новак Джокович. Той игра също полуфинал в Акапулко (загуби от Куери) и финал в Монпелие (загуби от Цонга).

В следващия кръг в Маями Кириос ще срещне Иво Карлович, срещу когото води с 2-0 победи в преките дуели.

Напред в турнира продължава и №8 Давид Гофен, който се справи със 7:5, 6:1 с Дарайън Кинг. Белгиецът спечели 8 от последните 9 гейма в срещата. В следващия кръг Гофен ще се срещне с Диего Шварцман.