Загуби за наши национали

24-03-2017 15:26 | Любомир Тодоров

Втората и третата ракети на България и национали за Купа "Дейвис" Александър Лазов и Димитър Кузманов отпаднаха на четвъртфиналите на турнирите, в които участваха.

Лазов беше поставен под №5 на фючърса в Ираклион, Гърция. Левичарят от Пазарджик загуби днес с 0:6, 4:6 от втория в схемата чех Марек Яловиец. Александър загуби първите осем гейма в мача, след което изравни играта.

Българинът напуска с 2 точки за световната ранглиста, където е №353 от понеделник.

На турнира в Анталия, Турция, Кузманов отстъпи с 1:6, 1:6 на №4 Иван Неделко от Русия. Срещата продължи 65 минути. Пловдивчанинът повеждаше и в двата сета, но след това губеше по шест поредни гейма.

Мико също побучи 2 точки за класацията на АТР, в която заема 505-ото място.

Двубоите за Купа "Дейвис" в нашата трета група на зона "Европа" са от 4 до 8 април в курортно селище "Санта Марина".