Пуиг и Бушар бяха изпратени вкъщи

23-03-2017 08:52 | Любомир Тодоров

Олимпийската шампионка Моника Пуиг и бившата финалистка от Уимбълдън Южени Бушар отпаднаха още в първия кръг на турнира в Маями, който при жените е от най-високата категория "Премиер задължителен".

Румънката Сорана Кърстя (на снимката) спря пуерториканката Пуиг, като я победи с 6:2, 6:4 в двубой от нощната сесия. Срещата продължи час и 10 минути. От 2:2 в първия сет до 4:0 във втория 26-годишната Кърстя спечели осем поредни гейма.

"Всички знаят, че бях извън играта дълго време заради контузии в рамото. За мен беше чест да играя на централния корт тази вечер и съм много щастлива, че успях да спечеля", заяви тенисистката от румънския град Търговище след мача.

Във втория кръг я очаква Анастасия Севастова от Латвия.

Ашли Барти от Австралия отстрани канадката Бушар след 6:4, 5:7, 6:3 след повече от два часа игра. След разменени сетове в третия след 3:3 91-ата в ранглистата Барти спечели заключителните три гейма с два пробива и си осигури място в следващия кръг. За Южени това беше пета поредна загуба в Маями.

Следващата опонентка на 21-годишната австралийка е нейната опитна сънародничка Саманта Стосър.