Вавринка на първи полуфинал в Индиън Уелс

17-03-2017 08:34 | Любомир Тодоров

Третият поставен Стан Вавринка за първи път в кариерата си стигна до полуфиналите на турнира от "Мастърс 1000" в Индиън Уелс.

Швейцарецът надделя с 6:4, 4:6, 7:6(2) над Доминик Тийм след два часа и половина игра, за да запише 450-ата си победа в АТР.

Тийм започна мача с пробив, но Вавринка веднага го върна, при това на нула. 31-годишният шампион от US Open проби и в последния гейм на сета. Във втория Доминатора направи брейк за 2:1 и този път удържа преднината си до края.

Гостувалият и в София 23-годишен австриец поведе с 3:0 в заключителната част. Стан върна пробива за 2:3, а в 12-ия гейм имаше и мачбол, който Тийм отрази. В последвалия тайбрек след 2:2 точки Вавринка спечели оставащите пет разигравания, а с това и двубоя.

"Нивото беше много високо тази вечер. Щастлив съм от начина, по който играх и стигнах до победата. Той е труден съперник. И двамата показахме чудесна игра, срещата се реши от една или две точки. В тайбрека сервирах добре и бях концентриран да не му давам възможности", каза швейцарецът, който се стреми към втора титла от "Мастърс 1000" слет тази в Монте Карло през 2014 година.

Съперник на Вавринка на полуфинала ще бъде №23 в схемата Пабло Кареньо Буста. Испанецът победи съименика си Пабло Куевас от Уругвай с 6:1, 3:6, 7:6(4), като спаси два мачбола в края на третата част.

Швейцарецът води с 2-0 в преките двубои, които обаче са били на клей. За последно те играха в Женева миналата година, когато Стан спечели с 6:3, 6:1 на четвъртфинала.