Александър Донски е шампионът в зала (галерия)

19-02-2017 12:20 | Любомир Тодоров

Тръгналият от квалификациите Александър Донски спечели за първи път титлата от държавното първенство по тенис в зала за мъже, което завърши днес в зала "София".

На финала роденият в САЩ и израстнал в Канада 18-годишен състезател победи водача в схемата и трикратен шампион на закрито Тихомир Грозданов с 6:4, 5:7, 7:6(5). Призьорите бяха наградени от генералния секретар на БФТ Катерина Генова и супервазйзърът на турнира Веселина Донева.

След разменени пробиви Донски направи нов брейк за 5:4, след което сервираше за сета. Той поведе с 40:15 и затвори частта, след като ретурът на Грозданов спря в мрежата.

Опитният 29-годишен варненец изравни сетовете, след като проби в заключителния гейм на втората част за 7:5.

Грозданов проби за 3:1 в решителната част и после затвърди. Шампионът до 18 години върна брейка за 3:4 след слаб сервис гейм на съперника. Стигна се до тайбрек. В него нещата вървяха точка за точка. Донски получи мачбол при 6:5 точки и го реализира след бекхенд в аут на опонента.