Младенович даде само 4 гейма на Винъс

02-02-2017 17:20 | Любомир Тодоров

Кристина Младенович се класира на четвъртфиналите на тенис турнира в Санкт Петербург в зала, който е от категория "Премиер".

Непоставената французойка победи №4 в схемата Винъс Уилямс в първия й мач в Русия с 6:3, 6:1. Срещата продължи 55 минути. Младенович направи 5 пробива в двубоя, а допусна само един срещу финалистката от Откритото първенство на Австралия.

Следващата съперничка на Кристина е миналогодишната шампионка в турнира и поставена под №6 Роберта Винчи. Италианката се наложи с 6:4, 6:4 над квалификантката Андреа Петкович от Германия.

В друг двубой рускинята Елена Веснина направи обрат срещу Ализе Корне от Франция, за да спечели с 2:6, 6:3, 6:3 след повече от два часа игра.

"Днес е специален ден. Моят треньор Андрей Чесноков има рожден ден и не можех да си позволя да загубя. Благодаря на зрителите, че ми помогнаха за успеха", заяви Веснина след мача.