Елица Костова на финал на квалификациите в Санкт Петербург

28-01-2017 11:44 | Станко Димов

Елица Костова се класира за финалния трети кръг на квалификациите на WTA турнира на твърди кортове в Санкт Петербург, който е от високата категория „Премиер” и е с общ награден фонд $710,900.

Българката се наложи със 7:5, 6:1 над Екатерина Александрова (Русия, №9) след малко повече от час игра. В първия сет двете си размениха по няколко силни серии, а Костова успя с пробив в последния гейм да избегне тайбрек и да вземе сета.

През втората част представителката на домакините проби за 1:0 гейма, но до края на мача Костова беше безупречна и не загуби дори гейм.

Последното препятствие пред Костова за влизане в основната схема в Русия ще бъде Стефани Фьогеле. До момента кърджалийката е с актив 0-2 победи срещу 112-ата в света швейцарка.