Вавринка не даде сет на Цонга (снимки)

24-01-2017 08:39 | Любомир Тодоров

Четвъртият поставен Стан Вавринка за трети път в кариерата си стигна до полуфинал на Australian Open.

Шампионът от 2014 година се наложи над №12 в схемата и финалист от 2008-а Жо-Вилфред Цонга от Франция със 7:6(2), 6:4, 6:3 след два часа и 14 минути игра на "Род Лейвър Арина".

В първата част всеки печелеше подаването си категорично и се стигна до тайбрек, в който швейцарецът беше категоричен. След 2:2 точки Вавринка не загуби нито едно разиграване и спечели пети пореден 13-и гейм в турнира в Мелбърн.

Цонга започна добре следващата част и успя да пробие за 4:3, като се възползва от слаб сервис гейм на съперника. Вместо да затвърди 31-годишният французин допусна рибрейк на нула. Стан възвърна увереността си и лесно затвори сета с нов брейк.

Вавринка продължи серията си до 6 поредни гейма при 3:0 в заключителната част. Французинът стигна до точка за връщане на пробива при 2:4, но опитният Стан изпълни отличен втори сервис и после приключи разиграването с воле на мрежата. При 5:3 31-годишният тенисист от Лозана сервираше за място на полуфинал. Той дръпна с 40:0 и реализира първия си мачбол след топка в аут на опонента.

ГАЛЕРИЯ ОТ ДВУБОИТЕ ДНЕС

Швейцарецът постигна 41 печеливши удара срещу 28 непредизвикани грешки. За Цонга съотношението беше 27-39.

Следващият съперник на Стан Вавринка се определя в двубоя между сънародника му Роджър Федерер и германеца Миша Зверев.