Мъри пак се мъчи

05-01-2017 21:00 | Tennis24.bg

Мъчителният, но победен път за Анди Мъри в Доха продължава. Световният номер 1 записа втора поредна победа със 7:6, 7:5, този път в четвъртфинал от Откритото първенство на Катар срещу Николас Алмагро от Испания. И в този мач, както и в предния кръг – срещу Джералд Мелцер, Мъри остана на корта повече от два часа.

Въпреки неубедителната си игра британецът продължава победната си серия, която достигна 26 мача. Той върви и към мечтан финал в Доха и повторение на финала на АТР в Лондон – срещу Новак Джокович. Сърбинът също е на полуфинал след убедително 6:3, 6:3 срещу Радек Степанек. Следващият съперник на Мъри ще е победителят в мача между Томаш Бердих и Жо-Вилфред Цонга.

Алмагро започна напористо мача и направи пробив още в първия гейм. Мъри обаче отвърна на удара, а след това отново показа здрави нерви и взе и тайбрека. Вторият сет също предложи размяна на пробиви в началото, но Мъри направи решаващ брейк в 11 гейм и след това удържа успеха.