Зверев повали Федерер, но Швейцария спечели дуела

04-01-2017 14:19 | Tennis24.bg

Александър Зверев даде преднина на родината си Германия в дуела с Швейцария, след като победи Роджър Федерер с 2:1 сета в двубой от „Хопман Къп”. В отделните части 19-годишният тийнейджър се наложи със 7:6 (1), 6:7 (4), 7:6 (4) след два часа и половина страхотна битка в Пърт.

35-годишният Федерер започна отлично двубоя и първи проби за 4:2, след което затвърди за 5:2. Когато сервира за сета обаче швейцарецът допусна рибрейк, след което загуби частта в тайбрек – 1:7 точки. През втората и третата част пробиви нямаше. Федерер измъкна вторият сет със 7:4 точки в тайбрека, а със същия резултат в дългия гейм на финалния сет Зверев взе мача.

„За да победиш Роджър трябва да направиш невероятен мач, да намериш най-добрите си удари, в противен случай нямаш шанс. Мисля, че и двамата се представихме на добро ниво днес. Искам да благодаря на публиката, винаги е много приятно да играеш пред толкова много хора”, коментира след двубоя Зверев.

След това обаче Швейцария стигна до пълен обрат. В дамския двубой Белинда Бенчич се справи в два сета с Андреа Петкович – 6:3, 6:4. Ключов се оказа двубоят на смесени двойки, в който Федерер и Бенчич надвиха Зверев и Петкович.