Федерер: Нямаше да имам същата мотивация без Ноле и Рафа


02-12-2016 11:08

Колко титли от Големия шлем щеше да има Роджър Федерер, ако ги нямаше Рафаел Надал и Новак Джокович? Поне 20, на мнение е Тод Уудбридж. Швейцарският маестро обаче не е съгласен с австралиеца.

„Мисля, че ако тях ги нямаше (Новак и Рафа) наоколо, щеше да има някой друг. Или, може би, без тях нямаше да имам същата мотивация. Не знам как да го обясня, но мисля, че щях да имам същия брой титли от Шлема с или без наличието на Джокович и Надал”, коментира Федерер.

Швейцарецът не е играл от Уимбълдън насам, където стигна до полуфинал. След това той обяви, че ще пропусне всички турнири до края на сезона, за да се възстанови напълно от физическите проблеми, които го тормозеха в първите месеци на годината.

„Нямам търпение да се върна на корта. Тренирам добре, сега остава да видя в каква игрова форма съм”, каза още Федерер.

 

Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!




Коментари
Тенис резултати и статистика
Турнир: Уимбълдън
Категория: Голям Шлем
Място на провеждане: Лондон, Великобритания
Настилка: Тревна
Награден фонд:

Official Website | Livescore
Турнир: Eastbourne Open
Категория: ATP 250
Място на провеждане: Ийстборн, Великобритания
Настилка: Тревна
Награден фонд: €773,465

Official Website | Livescore
Турнир: Mallorca Championships
Категория: ATP 250
Място на провеждане: Майорка, Испания
Настилка: Тревна
Награден фонд: €612,620

Official Website | Livescore
Други новини