Пети мач ще определи новия шампион

13-11-2016 19:12 | Станко Димов

Финалът на световното първенство за жени „Фед Къп” между Франция и Чехия ще влезе в пълния си формат.

Барбора Стрицова остави живи надеждите на шампионките от миналата година, след като в дуел №4 успя да победи Ализе Корне с 6:2, 7:6 (4) след час и 46 минути игра в Страсбург.

Благодарение на успеха резултатът в серията стана 2:2 победи, което означава, че новият шампион ще бъде определен след дуела на двойки.

Стрицова започна вихрено двубоя и след около 20 минутки имаше преднина 5:1 гейма, която в последствие се оказа напълно достатъчна, за да затвори сета – 6:2.

В началото на втората част картинката на корта се промени. Корне поведе убедително с 4:1 гейма и по всички личеше, че двубоят ще влезе във финален трети сет. Да, ама не. Стрицова успя да върне брейка и изравни за 4:4, след което приключи успешно двубоя в тайбрек – 7:4 точки.

Двойката на Франция ще бъде в състав Кристина Младенович / Каролин Гарсия. За Чехия капитанът заложи на Каролина Плишкова и Барбора Стрицова.