Чилич взе в Базел титла №16

30-10-2016 17:37 | Любомир Тодоров

Марин Чилич, поставен под №4 в схемата на турнира в зала в Базел, спечели титлата. За снажния хърватин това беше втори трофей за сезона и 16-и в кариерата.

На финала той се наложи над третия поставен Кей Нишикори от Япония с 6:1, 7:6(5) след час и 38 минути игра в един вид повторение на мача за купата на US Open 2014 г.

В първия сет Чилич беше господар на корта. Той проби на два пъти подаването на съперника си - за 3:1 и 5:1 и лесно го спечели. Във втория Нишикори се върна в играта, след като спаси три брейк пойнта в откриващия гейм. В десетия японецът стигна до първите си точки за пробив - при това три, които бяха и сетболи. Но 28-годишният Марин ги отрази, благодарение на отличния си начален удар. В последвалия тайбрек хърватинът стигна до два мачбола при 6:4 точки и реализира втория.

Чилич постигна 6 аса в срещата. Той вкара само 50 процента първи сервис, но спечели 81 процента от точките при разиграването му и 65 процента при второ подаване.

За Нишикори това беше четвърти пореден загубен финал през този сезон след тези в Маями, Барселона и Торонто.