Петра Квитова взе 9 поредни гейма

18-10-2016 18:30 | Любомир Тодоров

Водачката в схемата на тенис турнира в Люксембург в зала Петра Квитова започна с победа участието си.

Чешката левичарка се наложи над Сие Су-Уей от Тайван със 7:5, 6:0 след един час и 11 минути игра. В първия сет азиатката сервираше за сета при резултат 5:4, но беше пробита на нула. Квитова взе и следващите осем гейма, за да спечели двубоя.

На осминафиналите първата поставена се изправя срещу Варвара Лепченко от Съединените щати, която снощи победи Цветана Пиронкова с 6:1, 3:6, 6:1.

Успех записа и третата в схемата Кики Бертенс. Холандката се наложи за пети път от пет мача над Аника Бек от Германия, този път с 6:4, 6:4. Следващата съперничка на полуфиналистката от "Ролан Гарос" е Ана-Каролина Шмидлова от Словакия.

№2 Каролине Вожняцки също продължава напред. Датчанката победи с 6:2, 6:2 Мадисън Бренгъл от Съединените щати.